AVRUPA : 0212 436 66 77   ANADOLU : 0216 426 00 02   GSM : 0532 177 16 94  

Atık Gider Su Borusu İçini Görüntüleme

Atık Gider Su Borusu İçini Görüntüleme
2 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 589 kez okundu.
ay tesisat

Tıkanmış pis su giderlerinde kameralı cihazlarla atık gider su borusu içini görüntüleme uygulamasına başvurularak tıkanma ya da sızıntının yeri tam olarak tespit edilebilmektedir. Pis su giderlerinde özel olarak tasarlanmış makinelerle öncelikle tıkanıklığa sebep olan madde ve tıkanıklığın tam yeri tespit edilmektedir. Kameralı ve dinlemeli cihazlarla hizmet veren deneyimli uzman ekipler, boru içini detaylı olarak görüntülemekte ve bu görüntüleme sayesinde de gerekli işlemleri uygulayabilmektedir. Bir operatör tarafından yönlendirilen kameralı cihazlar boru içindeki tıkanıklığın yerini, boyutunu ve nedenini görüntüleyerek en uygun ve hasarsız tamirat işleminin uygulanmasına yardımcı olmaktadırlar. Teknolojinin gelişimi ile birlikte var olan bu kameralı boru içi görüntüleme ve tıkanıklık açma cihazları, her türlü boru tıkanması olayında etrafı kırıp dökmeden tespit ve onarım kolaylığı sağlamaktadır. Bu gelişmiş cihazların yardımı ile borunun içine kaçan bez, tuvalet kâğıdı, saç kılı gibi değişik materyaller boru içinden çıkarılmakta ya da parçalanarak kanalizasyona gönderilmektedir. Görüntüleme yapılan tesisata gönderilen robotlu kılavuzlar sayesinde bütün pis su borularında bulunan tıkanıklıklar çözüme ulaştırılmaktadır. Bu robotlu kılavuzların dirseklerden bile dönebilme özellikleri tıkanıklık açma işini kolaylaştırmaktadır.

Kırmadan Tıkalı Gider Açma

Tesisatta oluşan tıkanıklık ya da sızıntı problemlerinde günümüz teknolojisi sayesinde kırıp dökmeye gerek kalmadan işlem gerçekleştirilebilmektedir.

  • Temiz su tesisatında akustik dinlemeli,
  • Pis su tesisatında kameralı görüntüleme,
  • Kalorifer tesisatında ısıya dayanıklı termal,
  • Şehir alt yapı tesisatı ya da bahçe sulama tesisatı gibi geniş alanları kaplayan tesisatlarda da dedektörlü cihazlarla tespit yapılmaktadır.

Özellikle de kameralı cihazlarla atık gider su borusu içini görüntüleme yaparak tıkanıklık ya da çatlağın yerini noktasal tespit etmek kırılıp dökülmeler nedeni ile hem maddi hem de manevi yorulmayı önleyecektir. . Bu gelişmiş cihazların kullanımı ile tıkanıklık kâbus olmaktan çıkmaktadır. Tıkanıklığın giderilmesinin ardından tekrar görüntüleme işlemi yapılarak boru içi detaylı olarak görüntülenir. Böylece tekrar tıkanıklık yaşanması ihtimali de ortadan kaldırılmış olur. Nedeni ne olursa olsun tıkanmalar hayatımızı zorlaştırmakta ve pis kokuların yayılmasına neden olmaktadır. Tıkalı atık gider su borusu içini görüntüleme işleminin gelişmiş cihazlarla yapılması, zeminin, fayansın ya da duvarın kırılmaması anlamına gelmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git