AVRUPA : 0212 436 66 77   ANADOLU : 0216 426 00 02   GSM : 0532 177 16 94  

Kombi Su Kaçağı

Kombi Su Kaçağı
8 Eylül 2015 tarihinde eklendi, 1.889 kez okundu.
ay tesisat

Kombi su kaçağı önemli bir tesisat problemidir. Acil önlem alınması gerekmektedir. Önlem alınmadığında ise doğalgaz tesisatı daha fazla zarar görecek ve maliyeti artacaktır. kombi basıncının düşmesi ve su seviyesinin sürekli olarak azalması durumunda doğalgaz tesisatında kaçak var demektir. Çok hassas olan bu sistem sıcak ve soğuk suyun etkisiyle daha çabuk aşınmakta ve su kaçağı problemi ortaya çıkmaktadır. Diğer bir neden ise basınçlı gelen sulardan kaynaklı olabiliyor. Eğer su saatlerinde basınç düşürücü manometre yoksa hem su tesisatı hem de doğalgaz tesisatı zarar görecektir. 10 bar basıncın üstünde gelen sular her tesisat sistemine zarar verecektir. Kombi su kaçağı tespiti ve tamiri çok basit bir hal almıştır. Tesisat alanında profesyonel hizmet veren firmalar kolayca bu işlemi gerçekleştirmektedir.

 

Kombi Su Kaçağı Kimyasalı İle Pratik Çözüm

 

  • Kombi su kaçağı problemini bulmak için öncelikle bütün su tesisatındaki su akışı kesilir.
  • Termal kamera cihazları ile doğalgaz borularının içi görüntülenir.
  • Bu görüntü sonucunda kaçak olan yer noktasal olarak tespit edilir.
  • Su kaçağının tamiratında ise kimyasal ilaçlar kullanılmaktadır. Su borularının içine sıkılan bu kimyasal ilaçlar bütün delikleri ve aşınmaları kapatacaktır.
  • Doğalgaz su kaçağı tamirinde kullanılan bu kimyasal ilaç var olan problemi önlediği gibi oluşacak problemlerin de önüne geçecektir.
  • Bu şekilde bir tamirat olayı hem çok kısa sürede son bulacak hem de maliyet açısından çok uygun olacaktır.

 

Kombi Su Kaçağı Bulma

 

Kombi su kaçağı problemlerinde cihaz sistemi olmadan müdahale eden tesisat firmaları da bulunmaktadır. Bu firmalarla ile çalıştığınız zaman üşümeyi göze almak zorundasınız. Çünkü bu tesisat firmalarının işlemleri çok uzun sürecektir. Öncelikle su kaçak tespit cihazları ve kameraları olmadığı için bütün doğalgaz tesisat sistemini değiştirmek isteyecektir. Bunun için de günlerce süren bir işlem başlayacaktır. Bu süre zarfında ise kombi çalışmayacak ve bütün ev soğuk olacaktır. Özellikle çocuk olan evlerde böyle bir çalışma yöntemi son derece kötü sonuçlar doğurabilecektir. Üstelik günlerce süren işçilik ve değişen doğalgaz tesisatı sistemleri yüzünden bu tesisat firmasının çıkaracağı faturalar da oldukça kabarık olacaktır.

 

Kombi Su Kaçağı Hizmeti İçin 0212 435 77 88 – 0216 426 00 01 Numaralarımızdan Bizi Arayabilirsiniz.

 

Google da “kombi su kaçağı” ile ilgili en çok yapılan aramalar ;

 

kombi su kaçağı bulma, kombi su kaçağı kimyasalı, kombi su kaçağı ankara, kombi su kaçakları, kombi tesisatı su kaçağı, kombi tesisatında su kaçağı, kombi tesisat su kaçağı, kombi radyatör su kaçağı, kombi petek su kaçağı, kombi su kaçağı, kombi su tesisat kaçak bulma

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git