AVRUPA : 0212 436 66 77   ANADOLU : 0216 426 00 02   GSM : 0532 177 16 94  

Kombi Su Kaybı

Kombi Su Kaybı
8 Eylül 2015 tarihinde eklendi, 1.823 kez okundu.
ay tesisat

Kombi su kaybı genellikle su tesisatlarında meydana gelen sızdırmalardan kaynaklanmaktadır. Su tesisatının da bulunan herhangi bir sızdırma durumlarında kombide su kaybı meydana gelmektedir. Kombinin her zaman verimli olarak kullanılabilmesi için kesinlikle düzenli olarak gerekli talimatlara uyulmalıdır. Bu talimatlar her zaman kombinin uzun yıllar kullanılması için oldukça faydalı olacaktır. Bu durumda kombi çok uç durumlar olmadığı sürece asla bir sorun çıkarmayacaktır. Kombi her zaman çok kullanıldığı zaman daha fazla güç kaybeder. Bu güç kayıpları ile birlikte her zaman daha fazla çalışmak zorunda kalması ile birlikte bazı problemler ortaya çıkacaktır. Kombi su kaybı gibi durumlarda mutlaka tesisat alanlarında bir sızıntının olup olmadığı gözlemlenmelidir.

 

Kombi Su Kaybı Neden Olur

 

Kombi tesisatı çevresi içerisinde küçük su kaçakları var ise;

  • Bu su kaybının detayını büyük ölçüde gözlemlemek gerekir. Küçük bir delik veya sızıntı var ise mutlaka bu sızıntı kapatılmalıdır.
  • Sızıntının tam olarak geldiği yeri takip ederek bulması gerekir. Bu nedenle sızıntının yeri takip edilerek kısa süre içerisinde bulunmalıdır.
  • Bu bulduğunuz yeri küçük malzemeler ile kapatabilirseniz. Kombi su kaybı problemleri kısa süre içerisinde ortadan kalkacaktır.
  • Kapattığınız halde su kaybı bir türlü dinmedi ise kesinlikle yapılması gereken büyük bir sorun olduğunu bilmektir. Bu sorunu çözmek küçük bir deliğe veya sızıntıya göre daha zor olacaktır.

 

Kombi Su Kaybı Çözümü

 

Kombinin su kaybı büyük ve küçük çabalar ile birlikte kesilmiyor ise kesinlikle daha büyük bir sorun vardır. Bu sorunu ortadan kaldırmak için;

  • Kesinlikle teknolojik yöntemler ile birlikte sızıntının geldiği yeri tespit etmek gerekir. Bu tespit edilen yerin tamir edilmesi çok kolay olacaktır.
  • Teknolojik gelişmeler ile birlikte sızıntının olduğu yerin bir an önce tespit edilmesi gerekir. Bu nedenle her zaman yapılması gereken bu sızıntıları ortadan kaldırmaktır.
  • Bu sorunları ortadan kaldırmak için her zamankinden daha kolay olacaktır. Bu durumda evde herhangi bir inşaat olmadan bu sorun halledilecektir.

Bu sorunları ortadan kaldırarak artık kısa süre içerisinde istediğiniz gibi kombinin aktivitelerinin halledilmesi gerekir. Bu gibi sorunlar kısa süre içerisinde ortadan kalkacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git