AVRUPA : 0212 436 66 77   ANADOLU : 0216 426 00 02   GSM : 0532 177 16 94  

Petek Yıkama

Petek Yıkama
2 Eylül 2015 tarihinde eklendi, 1.503 kez okundu.
ay tesisat

Petek yıkama bütçeleri rahatlattığı gibi doğalgaz tesisatı için de çok önemli bir temizleme işlemidir. Petekler uzun süre temizlenmediği takdirde radyatör içinde kireçlenme, kayaç birikintisi, toz ve pislik oluşacaktır. Bu pislikler ise peteğin ısı verimini düşürecektir. Peteklerin alt tarafı ısınmayacak ve ısı akışı düzenli bir şekilde dağılmayacaktır. Kombinin ısı ayarı çık yüksek olduğu halde ortamın sıcaklığı düşük olacaktır. Bu durum da ödenen faturalar fazla olacağı gibi ortamın ısınma kalitesi de düşük olacaktır. Lider kombi üreticileri peteklerin iki yılda bir temizlenmesi gerektiğini önermektedirler. Petek temizliği aynı zamanda kombinin ve tesisat sisteminin de uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

 

Kimyasal İlaçla Petek Yıkama

 

  • Petek yıkama işlemlerinde petekler yerlerinden sökülmez ve kesinlikle ev dışına çıkarılmaz.
  • Petek yıkama işlemlerinde evler kesinlikle kirlenmez özel yıkama makineleri sayesinde çok kısa sürelerde zahmetsiz bir temizlik işlemi olur.
  • İlk aşama olarak peteğin içinde oluşan kayaç parçalarını ve paslanmayı çözmek için peteğe kimyasal ilaç atılır.
  • Atılan bu kimyasal ilaç kısa bir sürede petek içindeki bütün kiri ve yabancı maddeleri korumasız bir hale getirecek ve temizlenmesini kolaylaştıracaktır.
  • Petek temizliği için özel olarak üretilmiş yüksek basınçlı su sağlayan petek yıkama makineleri ile peteğin içi tertemiz şekilde yıkanır.
  • Petek içinden çıkan artıklar gözle görülür bir şekilde makinenin filtresinde birikir.
  • Yıkama işleminden sonra koruyucu kimyasallar atılarak petek içlerinin uzun süre temiz kalması sağlanacaktır.

 

Petek Yıkama Nasıl Yapılır

 

Petek yıkama işlemleri yaşam alanları için zorunlu bir durum oluşturmasından dolayı gerekli donanıma sahip olmayan tesisat firmaları bile bu hizmeti vermektedir. petek temizliğinde kullanılan yıkama makineleri olmayan tesisat firmaları sadece peteğin içine kimyasal atarak temizlik yaptıklarını iddia ederler. Fakat sadece kimyasal atmak petek temizlemez. Çünkü içinde gözle görülür bir pislik vardır ve bu pisliğin dışarı çıkartılması gerekir. Kimyasal sadece pisliği çözen bir maddedir. Çözülen madde dışarı çıkmayınca bir anlam ifade etmez. Hem petek temizleme ücreti ödemiş olursunuz hem de istenilen verimi alamazsınız. Her türlü tesisat işinizde alanında uzman cihaz ve makine kullanımı olan tesisat firmalarını tercih etmeniz daha faydalı olacaktır.

 

Petek Yıkama Hizmeti İçin 0212 435 77 88 – 0216 426 00 01 Numaralarımızdan Bizi Arayabilirsiniz.

Google da “petek yıkama” ile ilgili en çok yapılan aramalar ;

 

petek yıkama makinası fiyatları, petek yıkama nasıl yapılır, petek yıkama makinası, petek yıkama makinaları fiyatları, petek yıkama fiyatları, petek yıkama makinesi, petek yıkama bursa, petek yıkama kimyasalları, petek yıkama ilacı, petek yıkama kimyasalı, petek yıkama, bursa petek yıkama fiyatları, diyarbakır petek yıkama, petek yıkama fiyatı, petek yıkama ilaçları, petek yıkama makinası fiyatı, rems petek yıkama makinası, rothenberger petek yıkama makinası, rems petek yıkama, resol petek yıkama makinası, rothenberger petek yıkama, rıdgıd petek yıkama makinası

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git